O autorze
Z wykształcenia bibliotekoznawca. Wokalistka, frontmenka zespołu Miloopa, z którym wydała trzy płyty oraz zagrała ponad setkę koncertów przede wszystkim za granicą. W ubiegłym roku pojawił się jej solowy album R.e.s.p.e.c.t. ( Kayax ). Prywatnie dzieli życie między Polską a Francją, gdzie prowadzi z mężem winnicę. Mama dwuletniego Orso.

Ironicznie i groteskowo, czyli meandry życia muzyka w Polsce i Polaka na obczyźnie.

Rzetelność mediów kontra ludzkie cierpienie.

Czasem niektóre czasopisma wierzą, że ich poczytność w kręgu gospodyń wiejskich plasuje je w alei gwiazd, którym wszystko wolno, mijając się kompletnie ze swoją funkcją przekazywania rzetelnej informacji. Pismo "Twoje Imprerium" zlekceważyło znaczący błąd w druku na temat zbiórki pieniędzy dla chorej na raka, absolutnie nie poczuwając się do winy.

Świerzbiła mnie ostatnio ręka, żeby napisać parę nieprzychylnych słów pod adresem polskiego dziennikarstwa, głównie w ramach współpracy z muzykami. Nie mniej jednak czekałam na dogodny moment. Wczoraj natknęłam się na coś, co niestety przyspieszyło decyzję o stworzeniu serii wpisów na ten temat.


Jakiś czas temu grałam koncert wspólnie z zaprzyjaźnionymi muzykami dla Fundacji Chustka, a konkretnie dla chorej na raka Magdy Markiewicz vel Kseny.

Wielu z nas wie doskonale jak drogie i w dużej mierze nie refundowane jest leczenie nowotworów w Polsce ( O ! Zgrozo ! ). Może czytaliście już kiedyś książkę/bloga pt. "Chustka" i pamiętacie zmagania finansowe nie żyjącej już Joasi "Chustki", bohaterki bloga/książki a ostatnio też filmu. W tych dramatycznych chwilach jeśli mogła liczyć na wsparcie finansowe bliskich miała zielone światło na leczenie, ale w większości środki na leczenie wpłacali dla niej czytelnicy bloga.
Jakakolwiek informacja w mediach na temat zbiórki jest dla chorych istotna. Byle prawdziwa...

Fundacja Chustka na swoim profilu opisuje zdarzenie tak :

"Zastanawialiśmy się czy o tym pisać i jak... Postanowiliśmy że trzeba. Otóż przytrafiła nam się historia jak z kosmosu. Gazetka "Twoje imperium" rękoma pani Ireny Szaczkus, wydrukowała artykuł o naszej Ksenie, w zamian za zgodę na pisanie o dramatycznych chwilach, pani Irena Szaczkus miała napisać o zbiórce publicznej podając numer konta, by każdy chętny mógł wesprzeć zakup leków dla Kseny. W gazetce pojawił się artykuł z błędem, numer konta jest tak zapisany, że brak 2 pierwszych cyfr. Zwróciliśmy uwagę pani Irenie, że trzeba poprawić i wydrukować przeprosiny. Odmówiła! Zwróciliśmy się do pana naczelnego, który w niezwykle chamski sposób powiedział, że " z takiej powtórki gazeta nic nie ma" i odmówił! Żadnych przeprosin, sprostowania, wpisywania dobergo numeru konta. Oni już swoje napisali..."


Zamierzamy to tolerować ?
Stanowczo mówię: nie.

Tutaj znajduje się prawdziwy numer konta do zbiórki pieniędzy dla Magdy:

Komitet organizacyjny zbiórki publicznej

na rzecz leczenia Magdaleny Markiewicz


PKO BP nr 42 1020 1169 0000 8402 0191 2260


https://www.facebook.com/FundacjaChustka
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...