O autorze
Z wykształcenia bibliotekoznawca. Wokalistka, frontmenka zespołu Miloopa, z którym wydała trzy płyty oraz zagrała ponad setkę koncertów przede wszystkim za granicą. W ubiegłym roku pojawił się jej solowy album R.e.s.p.e.c.t. ( Kayax ). Prywatnie dzieli życie między Polską a Francją, gdzie prowadzi z mężem winnicę. Mama dwuletniego Orso.

Ironicznie i groteskowo, czyli meandry życia muzyka w Polsce i Polaka na obczyźnie.

Enfin les vacances !

Jeśli jechać na wakacje do Paryża to tylko teraz. W ostatnią sobotę Radio France Info podało, że w całej Francji o godzinie 10:00 było ponad 865 km korków na autostradach, w dużej mierze tych ze stolicy. To oznacza dla mnie jedno: w Paryżu zostali teraz głównie turyści i wiatr na ulicach.W sierpniu we Francji nic się specjalnego nie dzieje. To znaczy życie toczy się dalej, owszem, ale lekko na zwolnionych obrotach. Sezon urlopowy wtedy w pełni, niektóre usługi, biura i piekarnie pracują krócej, albo tak jak na mojej wiosce: wszystko w sierpniu jest zamknięte. Nie uświadczysz paczki fajek, świeżego chlebka czy czegokolwiek. To jednak dobry czas na sporty ( nie rozjedzie cię sąsiad gdy biegniesz po ulicy ) albo na kontepmplację czy opalanie topless we własnym ogródku ( sąsiadów nie ma, opalają się teraz na południowym wybrzeżu ).


A jest o czym myśleć.
Instynktownie odnoszę wrażenie, że staję na pewnego rodzaju rozdrożu. Moja druga płyta przechodzi powoli w następną fazę twórczą, tj. do uwieczniania muzycznych bohomazów w zwarte cyfrowe zapisy.
Niedługo ktoś podejmie decyzje co dalej. Niedługo okaże się co to wszystko warte.
Dostaję ciekawe propozycje poza krajem i ....nie mogę napisać, bo nie chcę zapeszyć. Ale jestem w szoku, że poza Polską też można.
A ja ? A ja nic. Spokój. Cisza. Czyżby kuracja magnezowa zadziałała pierwszy raz w życiu ? Za dużo kropel Bacha ? Ha ha.
Poleżałabym na hamaku.
Czyżby "Anioł Stróż" mnie oszczędzał przed tym co nadejdzie ?

Z rozlewisk nad Loarą, przesyłam tę oto piosenkę nagraną jeszcze we Wrocławiu :-)
Urzekł mnie jej tekst. Jakże na czasie ;-)


Udanego lata !!! Wracajcie zdrowi i cali !!!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...